WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başla

Düşmeyen Takipçi Satın Al

Instagram Fotoğraf Boyutu Ne Kadar Olmalı?

Instagram foto ebatı ne kadar olmalı sorusu Instagram kullanıcıları için epey merak ediliyor. Instagram platformunun günümüzde 500 milyonun üstünde aktif kullanıcı bulunmaktadır. Siz de doğru ölçütlerde foto ebatı ayarlayarak nitelikli görsellere sahip olur, ünlü olma yolunda mühim bir adım atabilirsiniz. Instagram resim ölçülerinizin asgari 110 x 110 piksel ebadında olmasına dikkat edin!

Bu boyutun altında platforma resim atmanız muhtemel değildir. Dolayısıyla asgari ölçü ebatı 110 x 110 olarak saptanmıştır. Fakat profil resminizin en nitelikli manzarası elde etmek için kullanmanız gereken kriter 256 x 256 piksel civarıdır. Böylelikle profil resminizde daha nitelikli bir görünüş elde etme ayrıcalığına kavuşmuş olursunuz.

Ayrıca Instagram platformunda ufak resimleriniz içerisinde uygun bir kriter tarzı bulunmaktadır. Küçük resimlerinizin uygun piksel kriteri aşağı yukarı 161 x 161 biçiminde olması gereklidir. Böylelikle ufak resimleriniz daha hoş görünür. Instagram platformunda paylaşılan görsellerinizin kriteri şayet 1080 x 1080 dolaylarındadır. Piksel kayıbı yaşanmaması için bu resim boyutuna sahip resimlerinizi yüklemeniz epey önemlidir. Düşmeyen Takipçi Satın Al

Aksi halde piksel kayıbı yaşayabilir, bunun sonucunda niteliksiz görsellere sahip olabilirsiniz. Instagram öykü resimleri ölçüsü şayet 1080 x 1920 piksel boyutundadır. Hikayelere atacağınız resimler en iyi bu piksel ebadında hoş gözükür. Dolayısıyla uygun kriter 1080 x 1920 olarak platformda umumi görmüş bir bilgidir. Bu boyutlarla fotoğraflarınızda en iyi çözünürlükleri elde etmiş olursunuz!

Instagram Fotoğraf Çekme Önerileri
Instagram foto ebatı ne kadar olmalı sorusu kadar Instagram foto çekme önerileri de sık sık gündemi meşgul eden mevzu başlıklarından birisidir. Fotoğraflarınızın niteliğini artıran en mühim ayrıntı çekim teknikleridir. Fotoğraflarınızı çekeceğiniz yerin çok çok güneşli olmamasına ve karanlık olmamasına itina göstermeniz gerekiyor. Güneşli ve karanlık mekanlarda fotoğraflarınız nitelikli çıkmaz. Bunun beraberinde ayrıyeten fotoğraflarınızın çekimini yapar iken resim efektler kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız resim efektler fotoğraflarınızın niteliğini artırır. Ayrıca daha tesirli ve profesyonel fotoğraflar çekmenize imkan tanır. Instagram platformunun birbirinden nitelikli, görkemli pekçok efekt özelliği bulunmaktadır. Siz de foto çekimi esnasında Instagram efektlerini kullanabilirsiniz.

Instagram’a Fotoğraf Yüklerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Instagram platformuna fotoğraflar yüklerken kesinlikle dikkat etmeniz gereken belli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en muhimi yükleyeceğiniz fotoğrafın uygun ebadında olmasıdır. İdeal ebat ölçütlerine dikkat ederek fotoğraflarınızın yükleme prosedürünü gerçekleştirin. Ayrıca fotoğraflarınızı çoklu olarak ilave etmek istiyorsanız ilave etmek dilediğiniz her bir fotoğrafın üstüne parmağınızı matbu tutarak seçebilirsiniz.

Böylelikle fotoğraflarınız çoklu bir şekilde platforma ilave edilmiş olur. Bunun beraberinde görsellerinizi eklemeden evvela üstünde efekt çalışmaları yapabilirsiniz. Eğer ki çektiğiniz foto bulanık bir mekanda çıkmışsa bu görselleri gerçekleştireceğiniz birkaç efekt özelliği yardımıyla daha tesirli ve nitelikli bir duruma getirebilirsiniz. Bu sayede platforma atacağınız fotoğraflar daha tesirli ve nitelikli bir şekilde yüklenmiş olur!

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme programı ile kullanıcıların profil fotoğraflarını detaylıca incelyebilirsiniz.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: